ColdCat
Sikeres bejelentkezés.

Share
Go down
Vendég
Vendég

Dobj egy makrót!

on Vas. Május 14, 2017 7:44 am
First topic message reminder :

Marcipan84
Veterán
Veterán

Re: Dobj egy makrót!

on Kedd Aug. 15, 2017 12:15 pm
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:A tanácsom ugyanaz mint a möszthtörrnek is. muhahahaha
[You must be registered and logged in to see this image.]
Az ember még a szarvát sem mutathatja meg?
Pfffff Cicus  muhahahaha
bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Kedd Aug. 15, 2017 12:07 pm
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:
A fehéregyensúly nem lett az igazi, bár ez ízlés dolga is.
Illetve szerintem szebben renederel a lightroom mint a paint shop pro X 8.
Mondjuk ezen a verzión lényegesen többet dolgoztam, a másik mégis közelebb áll hozzám, csak a zöld lett itt szebb egy picit de ez még változhat, majd idővel. Very Happy

Amíg nem láttam ezt a verziót az előzőt elsőre kedveltem, viszont jólesik a szemnek a szín élénksége, melegsége. Én is szeretek belenyúlni a képekbe, már csak azért is, hátha lehet javítani, aztán nem tudok dönteni, mert hangulat függő, hogy épp a sötétebb, élénkebb vagy fakó hatás, ami jobban tetszik. Very Happy

Ha új lapon megnyitom a képeket, nagy méretben, akkor meg a természetesebb, a kevesebb a több.
Admin
Admin
Admin

on Kedd Aug. 15, 2017 9:36 am
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:[You must be registered and logged in to see this link.]
A tanácsom ugyanaz mint a möszthtörrnek is. muhahahaha

Admin
Admin

on Kedd Aug. 15, 2017 9:31 am

Júúj, beraknád a korábbi felvételt is? Kíváncsi vagyok a különbségre. Very Happy
A fehéregyensúly nem lett az igazi, bár ez ízlés dolga is.
Illetve szerintem szebben renederel a lightroom mint a paint shop pro X 8.
Mondjuk ezen a verzión lényegesen többet dolgoztam, a másik mégis közelebb áll hozzám, csak a zöld lett itt szebb egy picit de ez még változhat, majd idővel. Very Happy

Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Kedd Aug. 15, 2017 7:57 am
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:[You must be registered and logged in to see this link.]

Szarvak? Very Happy
Marcipan84
Veterán
Veterán

on Kedd Aug. 15, 2017 7:53 am
[You must be registered and logged in to see this link.]
bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Hétf. Aug. 14, 2017 7:07 pm
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:Egy régebbi fotóm, újraszerkesztve, lightrommal vacakolok.

Júúj, beraknád a korábbi felvételt is? Kíváncsi vagyok a különbségre. Very Happy
bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Hétf. Aug. 14, 2017 7:05 pm
Gondolom/tam, illetve láttam rá példákat, hogyan dobnak fel, javítanak egy képet. Smile A videóhoz abszolút nem konyítok. Very Happy
A videó egy külön világ, ott macerás, hogy 1/50-en kéne tartanom a záridőt  ami nem olyan egyszerű, nappal túl sok a fény, este meg túl kevés, (ezért használnak lámpákat és dolgoznak főleg stúdióban, hogy a világítás mindig azonos legyen) és a változó fényviszonyokat nem mindig egyszerű követni (igazából lehetetlen, ezért van a vágás is, és több felvétel) egészen pontosan 48-on (kéne) tartani de azt amíg nincs magic lantern 750d-re addig marad az 50, pedig nagyon kéne nekem az a kamera hack, 1200D-hez már fejlesztik különben, idővel lehet, hogy majd érdemes lesz tenned vele egy próbát, igazából arról szól, hogy plusz funkciókat kapsz, pl intervallométert, amit mondjuk a mobilos alkalmazás is tud, meg rengeteg funkciót, aminek a többsége inkább videózáshoz jó, de pár olyan funkciót is aktivál amik baromi hasznosak, pl kiégés ellen és finomabban állítható iso nem csak fényértékenként pl iso 10/200/400/800/1600/3200 hanem hamadokban pl iso/100/125/160/200/250/320 stb stb.), mert 24 képkocka/másodperces idővel veszek fel (kivétel ha 60 fps-el akkor meg 1/120-as záridő kell, ez arra jó, hogy két és félszer le tudom lassítani a felvételt,lassított felvételnek.)

Érzékelem, hogy most már a videó készítés is hasonló szerelem Neked, mint a fotózás. :DD Lehet, hogy idővel engem is elkap, mert nyaralásnál azért élveztem a telóval való videózást. Very Happy
Admin
Admin
Admin

on Hétf. Aug. 14, 2017 5:01 pm
Egy régebbi fotóm, újraszerkesztve, lightrommal vacakolok.

Admin
Admin

on Hétf. Aug. 14, 2017 11:57 am
Gondolom/tam, illetve láttam rá példákat, hogyan dobnak fel, javítanak egy képet. Smile A videóhoz abszolút nem konyítok. Very Happy
A videó egy külön világ, ott macerás, hogy 1/50-en kéne tartanom a záridőt  ami nem olyan egyszerű, nappal túl sok a fény, este meg túl kevés, (ezért használnak lámpákat és dolgoznak főleg stúdióban, hogy a világítás mindig azonos legyen) és a változó fényviszonyokat nem mindig egyszerű követni (igazából lehetetlen, ezért van a vágás is, és több felvétel) egészen pontosan 48-on (kéne) tartani de azt amíg nincs magic lantern 750d-re addig marad az 50, pedig nagyon kéne nekem az a kamera hack, 1200D-hez már fejlesztik különben, idővel lehet, hogy majd érdemes lesz tenned vele egy próbát, igazából arról szól, hogy plusz funkciókat kapsz, pl intervallométert, amit mondjuk a mobilos alkalmazás is tud, meg rengeteg funkciót, aminek a többsége inkább videózáshoz jó, de pár olyan funkciót is aktivál amik baromi hasznosak, pl kiégés ellen és finomabban állítható iso nem csak fényértékenként pl iso 10/200/400/800/1600/3200 hanem hamadokban pl iso/100/125/160/200/250/320 stb stb.), mert 24 képkocka/másodperces idővel veszek fel (kivétel ha 60 fps-el akkor meg 1/120-as záridő kell, ez arra jó, hogy két és félszer le tudom lassítani a felvételt,lassított felvételnek.)

[You must be registered and logged in to see this image.]  Kivert fogakkal csak fűbe lehet harapni [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
Ajánlott tartalom

Vissza az elejére