ColdCat
Sikeres bejelentkezés.

Share
Go down
Vendég
Vendég

Dobj egy makrót!

on Vas. Május 14, 2017 7:44 am
First topic message reminder :

bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

Re: Dobj egy makrót!

on Vas. Aug. 13, 2017 8:25 pm
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:
Jaaj face-en egy fotós képe alatt kérdeztek rá, hogy ugye átmenetes szűrőt használt. Very Happy Így már érthetőbb.
Olyat is láttam egyik nap, hogy a látvány kedvéért egy másik égbolt képét szerkesztette/illesztette be a srác. Bár ez is képalkotás, de valahogy nehezen barátkozom ezzel a részével, mert ez így nem az adott pillanat, amiből a fotós kihozza a legjobbat.
Az átmenetes szűrőt lehet szimulálni utólag is lightroomban vagy bármilyen programban, de így kevesebb vele az utómunka, és azonnal látszik az eredmény is. ^^ De videónál már macerásabb ez egy kicsit, ott sem megoldhatatlan, de rengeteg időt meg lehet vele takarítani.

Gondolom/tam, illetve láttam rá példákat, hogyan dobnak fel, javítanak egy képet. Smile A videóhoz abszolút nem konyítok. Very Happy
SamRock
Admin
Admin

on Vas. Aug. 13, 2017 11:13 am
Jaaj face-en egy fotós képe alatt kérdeztek rá, hogy ugye átmenetes szűrőt használt. Very Happy Így már érthetőbb.
Olyat is láttam egyik nap, hogy a látvány kedvéért egy másik égbolt képét szerkesztette/illesztette be a srác. Bár ez is képalkotás, de valahogy nehezen barátkozom ezzel a részével, mert ez így nem az adott pillanat, amiből a fotós kihozza a legjobbat.
Az átmenetes szűrőt lehet szimulálni utólag is lightroomban vagy bármilyen programban, de így kevesebb vele az utómunka, és azonnal látszik az eredmény is. ^^ De videónál már macerásabb ez egy kicsit, ott sem megoldhatatlan, de rengeteg időt meg lehet vele takarítani.

[You must be registered and logged in to see this image.]  Kivert fogakkal csak fűbe lehet harapni [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Vas. Aug. 13, 2017 8:22 am
Annyira kíváncsi voltam, hogy keresgéltem ilyen szűrőt, ez például jó lenne? Vagy mit kell még figyelni ezzel kapcsolatban?

[You must be registered and logged in to see this link.]
Ez frankó, de én variable verziót akarok majd, hogy tudjam állítani, hogy mennyire sötétítsen.
Illetve a cokin szűrőkészletben látok még fantáziát, olcsóbbak hozzá a szűrők egy keret amibe szögletes lapszűrőket lehet rakni, egyszerre akár 3-at is, ami miatt engem érdekel, hogy vannak átmenetes szűrők, magyarán csak az eget sötétítem kicsit, vagy ha megfordítom pl esti fotózásnál, hogy a város fényei legyenek sötétebbek és a csillagok jobban látszódjanak. Valami ilyesmit képzelj el.

és a variable nd.

Tomi a kínai utánzatokat 1 dollárért szokta rendelni ali expresszről, csak egy hónap mire megjön.
Még annyi, hogy éjjel nem kell filter, csak nappal van értelme az nd szűrőnek, estefelé már lehet hosszúexpókat csinálni, majd egyszer leírom hogyan, vagy csak keresek egy videót mert lusta leszek. Very Happy

SamRock
Admin
Admin

on Szomb. Aug. 12, 2017 7:00 pm
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:Sokat és nagyon csúnyán káromkodtok. szomorúNem beszél
debildebildebil
Már volt olyan, hogy egy haver "hazajött" a dunántúlról látogatóba és Tomival dumáltunk (akkor éppen orosz objektívekről) és csak pislogott és vakarta a fejét, hogy nem ért egy szót sem, és beszüljünk már másról. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]  Kivert fogakkal csak fűbe lehet harapni [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
SamRock
Admin
Admin

on Szomb. Aug. 12, 2017 6:12 pm
Annyira kíváncsi voltam, hogy keresgéltem ilyen szűrőt, ez például jó lenne? Vagy mit kell még figyelni ezzel kapcsolatban?

Ez frankó, de én variable verziót akarok majd, hogy tudjam állítani, hogy mennyire sötétítsen.
Illetve a cokin szűrőkészletben látok még fantáziát, olcsóbbak hozzá a szűrők egy keret amibe szögletes lapszűrőket lehet rakni, egyszerre akár 3-at is, ami miatt engem érdekel, hogy vannak átmenetes szűrők, magyarán csak az eget sötétítem kicsit, vagy ha megfordítom pl esti fotózásnál, hogy a város fényei legyenek sötétebbek és a csillagok jobban látszódjanak. Valami ilyesmit képzelj el.

és a variable nd.

Tomi a kínai utánzatokat 1 dollárért szokta rendelni ali expresszről, csak egy hónap mire megjön.
Még annyi, hogy éjjel nem kell filter, csak nappal van értelme az nd szűrőnek, estefelé már lehet hosszúexpókat csinálni, majd egyszer leírom hogyan, vagy csak keresek egy videót mert lusta leszek. Very Happy

bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Szomb. Aug. 12, 2017 5:28 pm

Rossz hírem van. Very Happy ha ilyet akarsz csinálni akkor bezony kell egy nd szűrő is. Very Happy gyakorlatilag egy napszemüveg az obira, különböző erősségűek vannak, az nd2-től egészen durva (nd 200 akár)értékekig, és elég drága ha nem használtan veszed, vagy kínából műanyagot, én tesztnek vettem egy hegesztőüveget és rágumiztam az obira, annyi, hogy előtte csiszolóvászonnal az éleket picit lecsiszoltam, mert vágott mint a borotva a széleken itt-ott, 800 forintból meg is volt az űber durva nd szűrő, din 9es, baromira sötét, még napot majdnem lehet vele fotózni, de arra nem ajánlom, arra távcsőboltból jobb a direkt erre készült napfólia avagy szolár filter, és akkor nem teszed tönkre a szemed is, no de mielőtt használja az ember ezeket: állvány -> fókusz beállít, átkapcsolni a fókuszt manuálra, hogy úgy maradjon aztán fel rá a "napszemcsi", ezzel hosszabb záridő érhető el fényes nappal is, és így fog bemosódni a felhőzet, vagy vízesés vagy bármilyen választott téma, csak a fehéregyensúlyt nem kezeli jól, (kicsit zöldes az üveg színe nem szürke) ezért a fekete fehér verzió belőle utólag jó megoldás, vagy pedig egy gyári nd szűrő, ami mint írtam nem olcsó ha nem jófogáson keresgél az ember. Léteznek variálható verziók is, ami ha tekergeted úgy sötétedik vagy világosodik ki (hasonlóan a cpl szűrőhöz, ami a kedvencem jelenleg is, az az eget kékíti be és mélyíti és jobban elválnak a felhők az égtől), ezek a variable nd szűrők, ebből egyet be kell szereznem nekem is videós dolgokhoz, hogy tudjam szabályozni a fényt videónál és kis mélységélességet érhessek el fényes nappal, alkalmazkodva a fényviszonyokhoz.

bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Szomb. Aug. 12, 2017 5:19 pm
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:Tudom, de ő admin is, jobb az óvatosság, békesség, inkább szétkentem a dolgot.
Very Happy

Diplomácia: tudja már, hogy hol a helye, de ne tudja meg, hogy ezt én mondtam.
debil

:DD Fúú hiába ez az igazi tudás. :DD
bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Szomb. Aug. 12, 2017 5:17 pm

Az állvány igényét már megtapasztaltam, rájöttem, hogy nem feltűnési viszketegségből használják a fotósok, hanem egyszerűen kell. :DTényleg, eleve nehéz megtartani a gépet, hát még arra törekedni, hogy a megfelelő szögben, magasságban, ideig tartani. Very Happy Most is, visszagondolva a helyzetre, vihogok magamon. Majdnem felborultam ahogy próbáltam egyensúlyozni a géppel a kezemben. Very Happy Félhangosan nevetve megjegyeztem csak úgy magamnak, hogy hát igen, dráágáám, egy állvány is kell. Very Happy
Ahogy tanulmányozom a tanácsaidat fejben készül a jövőbeni bevásárlólistám. debil
Mázli, hogy Te már végigjártál egy utat és meg is osztod, mert szeretném azért é n is amennyire lehet, olcsón megúszni. Úgyse profi szintre törekszem, csak szeretném élvezni. Very Happy Nem beszélve arról, hogy egyelőre még bennem van, nehogy leüssön valaki hátulról, mert azt gondolja jó pénzt kap a fényképezőgépért. Very Happy

Hosszú expóval készült kép az egy vágy is nekem. Láttam ilyen fekete-fehér tájképet...hát hiába, ez úgy látszik már megmarad egy "fétisnek", de nagyon szeretem a ff képek hangulatát. Very Happy Meg is keresem a linket, hogy ki követte el.

Rossz hírem van. Very Happy ha ilyet akarsz csinálni akkor bezony kell egy nd szűrő is. Very Happy gyakorlatilag egy napszemüveg az obira, különböző erősségűek vannak, az nd2-től egészen durva (nd 200 akár)értékekig, és elég drága ha nem használtan veszed, vagy kínából műanyagot, én tesztnek vettem egy hegesztőüveget és rágumiztam az obira, annyi, hogy előtte csiszolóvászonnal az éleket picit lecsiszoltam, mert vágott mint a borotva a széleken itt-ott, 800 forintból meg is volt az űber durva nd szűrő, din 9es, baromira sötét, még napot majdnem lehet vele fotózni, de arra nem ajánlom, arra távcsőboltból jobb a direkt erre készült napfólia avagy szolár filter, és akkor nem teszed tönkre a szemed is, no de mielőtt használja az ember ezeket: állvány -> fókusz beállít, átkapcsolni a fókuszt manuálra, hogy úgy maradjon aztán fel rá a "napszemcsi", ezzel hosszabb záridő érhető el fényes nappal is, és így fog bemosódni a felhőzet, vagy vízesés vagy bármilyen választott téma, csak a fehéregyensúlyt nem kezeli jól, (kicsit zöldes az üveg színe nem szürke) ezért a fekete fehér verzió belőle utólag jó megoldás, vagy pedig egy gyári nd szűrő, ami mint írtam nem olcsó ha nem jófogáson keresgél az ember. Léteznek variálható verziók is, ami ha tekergeted úgy sötétedik vagy világosodik ki (hasonlóan a cpl szűrőhöz, ami a kedvencem jelenleg is, az az eget kékíti be és mélyíti és jobban elválnak a felhők az égtől), ezek a variable nd szűrők, ebből egyet be kell szereznem nekem is videós dolgokhoz, hogy tudjam szabályozni a fényt videónál és kis mélységélességet érhessek el fényes nappal, alkalmazkodva a fényviszonyokhoz.

Jó, egy pillanatig lesújtva éreztem magamat, de semmi gond. debil Very Happy Na rendben, még úgy sem tartok ott, hogy ne tudjak nélküle élni, mert már mindent tudok és már mindent kipróbáltam. Very Happy Műanyag, kínai? Milyen meglepő. debil debil Very Happy Viszont kíváncsi lennék mennyibe kerülne úgy. Very Happy
Argh
Jedi
Jedi

on Szomb. Aug. 12, 2017 5:14 pm
Tudom, de ő admin is, jobb az óvatosság, békesség, inkább szétkentem a dolgot.
Very Happy

Diplomácia: tudja már, hogy hol a helye, de ne tudja meg, hogy ezt én mondtam.
debil

[You must be registered and logged in to see this link.] írta:Sokat és nagyon csúnyán káromkodtok. szomorúNem beszél
debildebildebil

:DDD Nem akarok árulkodni, de hát főleg SamRock. debil  Én csak futok utána a témában. debil  Very Happy

Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Szomb. Aug. 12, 2017 5:09 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
debildebildebil

:DDD Nem akarok árulkodni, de hát főleg SamRock. debil Én csak futok utána a témában. debil Very Happy
Ajánlott tartalom

Vissza az elejére