ColdCat
Sikeres bejelentkezés.

Share
Go down
Vendég
Vendég

Dobj egy makrót!

on Vas. Május 14, 2017 7:44 am
First topic message reminder :

Argh
Jedi
Jedi

Re: Dobj egy makrót!

on Szomb. Aug. 12, 2017 5:04 pm
Sokat és nagyon csúnyán káromkodtok. szomorúNem beszél
debildebildebil

Admin
Admin

on Szomb. Aug. 12, 2017 12:50 pm
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:

Az állvány igényét már megtapasztaltam, rájöttem, hogy nem feltűnési viszketegségből használják a fotósok, hanem egyszerűen kell. :DTényleg, eleve nehéz megtartani a gépet, hát még arra törekedni, hogy a megfelelő szögben, magasságban, ideig tartani. Very Happy Most is, visszagondolva a helyzetre, vihogok magamon. Majdnem felborultam ahogy próbáltam egyensúlyozni a géppel a kezemben. Very Happy Félhangosan nevetve megjegyeztem csak úgy magamnak, hogy hát igen, dráágáám, egy állvány is kell. Very Happy
Ahogy tanulmányozom a tanácsaidat fejben készül a jövőbeni bevásárlólistám. debil
Mázli, hogy Te már végigjártál egy utat és meg is osztod, mert szeretném azért é n is amennyire lehet, olcsón megúszni. Úgyse profi szintre törekszem, csak szeretném élvezni. Very Happy Nem beszélve arról, hogy egyelőre még bennem van, nehogy leüssön valaki hátulról, mert azt gondolja jó pénzt kap a fényképezőgépért. Very Happy

Hosszú expóval készült kép az egy vágy is nekem. Láttam ilyen fekete-fehér tájképet...hát hiába, ez úgy látszik már megmarad egy "fétisnek", de nagyon szeretem a ff képek hangulatát. Very Happy Meg is keresem a linket, hogy ki követte el.

Rossz hírem van. Very Happy ha ilyet akarsz csinálni akkor bezony kell egy nd szűrő is. Very Happy gyakorlatilag egy napszemüveg az obira, különböző erősségűek vannak, az nd2-től egészen durva (nd 200 akár)értékekig, és elég drága ha nem használtan veszed, vagy kínából műanyagot, én tesztnek vettem egy hegesztőüveget és rágumiztam az obira, annyi, hogy előtte csiszolóvászonnal az éleket picit lecsiszoltam, mert vágott mint a borotva a széleken itt-ott, 800 forintból meg is volt az űber durva nd szűrő, din 9es, baromira sötét, még napot majdnem lehet vele fotózni, de arra nem ajánlom, arra távcsőboltból jobb a direkt erre készült napfólia avagy szolár filter, és akkor nem teszed tönkre a szemed is, no de mielőtt használja az ember ezeket: állvány -> fókusz beállít, átkapcsolni a fókuszt manuálra, hogy úgy maradjon aztán fel rá a "napszemcsi", ezzel hosszabb záridő érhető el fényes nappal is, és így fog bemosódni a felhőzet, vagy vízesés vagy bármilyen választott téma, csak a fehéregyensúlyt nem kezeli jól, (kicsit zöldes az üveg színe nem szürke) ezért a fekete fehér verzió belőle utólag jó megoldás, vagy pedig egy gyári nd szűrő, ami mint írtam nem olcsó ha nem jófogáson keresgél az ember. Léteznek variálható verziók is, ami ha tekergeted úgy sötétedik vagy világosodik ki (hasonlóan a cpl szűrőhöz, ami a kedvencem jelenleg is, az az eget kékíti be és mélyíti és jobban elválnak a felhők az égtől), ezek a variable nd szűrők, ebből egyet be kell szereznem nekem is videós dolgokhoz, hogy tudjam szabályozni a fényt videónál és kis mélységélességet érhessek el fényes nappal, alkalmazkodva a fényviszonyokhoz.

[You must be registered and logged in to see this image.]  Kivert fogakkal csak fűbe lehet harapni [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Szomb. Aug. 12, 2017 11:58 am
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:3 módszer van makróra, ebből a lencsénél marad meg az elektronikus kapcsolat, és akkor van autofocus és rekeszelés is, a többinél is lehetséges rekeszelni de akkor egy manuális objektívet is venni kell (lehetőleg valami széleslátószögűt pl egy m42-es régi 35mm obit vagy egy 28mm obit ami egy m42 adaptergyűrűvel manuálisan is használható, és akkor nem csak makróra jó).
 a legnagyobb nagyítás a fordítógyűrűvel érhető el, jégkristály/hópehely fotók pl így készülnek, különben a legolcsóbb megoldás is egyben, csak azért kell mellé egy állvány is, mert annyira nem egyszerű azt kézből használni ha nincs kéznél egy atomvillanás is vakunak, meg a fókuszálás sem egyszerű olyankor, mert persze a felcsapódó vakuk pont nem oda vakuznak ahová kéne, szal egy manuális vaku sem árt mellé ami viszont megdobja így az összeget, mert egy jó (lehetőleg hss vaku, hogy nappal is erős fényben is használható legyen pl portréra is, ne csak makróra meg hasonlókra.) nagyon nem olcsó, még a kínai yongnuo vakuk sem olcsók, még használtan sem, pláne ha tudják a high speed sync-et (hss), ami annyit jelent, hogy rövid záridővel is használható 1/8000-ig akár, nem csak a gyári 1/200 vagy 1/160 esetleg 1/250 (váza válogatja) sebességgel. A közgyűrű egy jó megoldás még, csak nagy fényveszteséggel jár, szal jól meg kell világítani a témát és ha rekeszel az ember akkor kell az élőkép is, különben setít nagyon, és szintén kell egy vaku, a makró témákhoz egy állvány azért több mint hasznos szerezni, nem kell drága karbonszálas, az parasztvakítás nekem, én inkább több állványt vettem mint egy nagy drágát és jobban kijöttem vele, és praktikusabb, egy drága állvány alacsonyra is állítható, de attól még nagy és nehéz marad, én inkább vettem, olcsóbb nagyot és plusz vettem egészen kicsit is ami asztalon is elfér, így azt viszem magammal ami kelleni fog, éjszakai fotóhoz nagy állványt muszáj, de akkor nem kell alacsony szög, túrára meg praktikusabb egy kisebb állvány amit nem kényelmetlen és nehéz cipelni, illetve csináltam is pár csíptetős megoldást ami egészen kicsi és könnyű, előbb utóbb muszáj lesz beszerezned egyet, pl a gorilla jó kezdésnek csak arra figyelj, hogy szeret szétcsúszni szal kicsit körülményes beállítgatni de gyakorlás kérdése, de majd jól jön az akkor is ha éjszakai városképet akarsz csinálni, pl hosszú expozíciós idővel (akár fél perces expóval), hogy az autók fénye szép csíkot húzzon, pl egy hídról, vagy pont egy hidat.

Illetve van egy negyedik módszer, direkte makró obi, ami meg több százezres tétel, ezért nem is mentem bele a dologba, annál valamivel egyszerűbb ez a dolog, de állvány és vaku ott sem árt.

Az állvány igényét már megtapasztaltam, rájöttem, hogy nem feltűnési viszketegségből használják a fotósok, hanem egyszerűen kell. :DTényleg, eleve nehéz megtartani a gépet, hát még arra törekedni, hogy a megfelelő szögben, magasságban, ideig tartani. Very Happy Most is, visszagondolva a helyzetre, vihogok magamon. Majdnem felborultam ahogy próbáltam egyensúlyozni a géppel a kezemben. Very Happy Félhangosan nevetve megjegyeztem csak úgy magamnak, hogy hát igen, dráágáám, egy állvány is kell. Very Happy
Ahogy tanulmányozom a tanácsaidat fejben készül a jövőbeni bevásárlólistám. debil
Mázli, hogy Te már végigjártál egy utat és meg is osztod, mert szeretném azért é n is amennyire lehet, olcsón megúszni. Úgyse profi szintre törekszem, csak szeretném élvezni. Very Happy Nem beszélve arról, hogy egyelőre még bennem van, nehogy leüssön valaki hátulról, mert azt gondolja jó pénzt kap a fényképezőgépért. Very Happy

Hosszú expóval készült kép az egy vágy is nekem. Láttam ilyen fekete-fehér tájképet...hát hiába, ez úgy látszik már megmarad egy "fétisnek", de nagyon szeretem a ff képek hangulatát. Very Happy Meg is keresem a linket, hogy ki követte el.

SamRock
Admin
Admin

on Szomb. Aug. 12, 2017 9:22 am
3 módszer van makróra, ebből a lencsénél marad meg az elektronikus kapcsolat, és akkor van autofocus és rekeszelés is, a többinél is lehetséges rekeszelni de akkor egy manuális objektívet is venni kell (lehetőleg valami széleslátószögűt pl egy m42-es régi 35mm obit vagy egy 28mm obit ami egy m42 adaptergyűrűvel manuálisan is használható, és akkor nem csak makróra jó).
 a legnagyobb nagyítás a fordítógyűrűvel érhető el, jégkristály/hópehely fotók pl így készülnek, különben a legolcsóbb megoldás is egyben, csak azért kell mellé egy állvány is, mert annyira nem egyszerű azt kézből használni ha nincs kéznél egy atomvillanás is vakunak, meg a fókuszálás sem egyszerű olyankor, mert persze a felcsapódó vakuk pont nem oda vakuznak ahová kéne, szal egy manuális vaku sem árt mellé ami viszont megdobja így az összeget, mert egy jó (lehetőleg hss vaku, hogy nappal is erős fényben is használható legyen pl portréra is, ne csak makróra meg hasonlókra.) nagyon nem olcsó, még a kínai yongnuo vakuk sem olcsók, még használtan sem, pláne ha tudják a high speed sync-et (hss), ami annyit jelent, hogy rövid záridővel is használható 1/8000-ig akár, nem csak a gyári 1/200 vagy 1/160 esetleg 1/250 (váza válogatja) sebességgel. A közgyűrű egy jó megoldás még, csak nagy fényveszteséggel jár, szal jól meg kell világítani a témát és ha rekeszel az ember akkor kell az élőkép is, különben setít nagyon, és szintén kell egy vaku, a makró témákhoz egy állvány azért több mint hasznos szerezni, nem kell drága karbonszálas, az parasztvakítás nekem, én inkább több állványt vettem mint egy nagy drágát és jobban kijöttem vele, és praktikusabb, egy drága állvány alacsonyra is állítható, de attól még nagy és nehéz marad, én inkább vettem, olcsóbb nagyot és plusz vettem egészen kicsit is ami asztalon is elfér, így azt viszem magammal ami kelleni fog, éjszakai fotóhoz nagy állványt muszáj, de akkor nem kell alacsony szög, túrára meg praktikusabb egy kisebb állvány amit nem kényelmetlen és nehéz cipelni, illetve csináltam is pár csíptetős megoldást ami egészen kicsi és könnyű, előbb utóbb muszáj lesz beszerezned egyet, pl a gorilla jó kezdésnek csak arra figyelj, hogy szeret szétcsúszni szal kicsit körülményes beállítgatni de gyakorlás kérdése, de majd jól jön az akkor is ha éjszakai városképet akarsz csinálni, pl hosszú expozíciós idővel (akár fél perces expóval), hogy az autók fénye szép csíkot húzzon, pl egy hídról, vagy pont egy hidat.

Illetve van egy negyedik módszer, direkte makró obi, ami meg több százezres tétel, ezért nem is mentem bele a dologba, annál valamivel egyszerűbb ez a dolog, de állvány és vaku ott sem árt.

[You must be registered and logged in to see this image.]  Kivert fogakkal csak fűbe lehet harapni [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
SamRock
Admin
Admin

on Pént. Aug. 11, 2017 7:49 pm
Nem gond, megszoktam már Tőled. debil  Very Happy Ilyenkor csak úgy zúdul rám az értelmezni való. Very Happy Ez a mobillal való vezérlés megfogott viszont, büszke is vagyok magamra, hogy elsőre vette az agyam a dolgot. Very Happy
A virágbolttal megzavartál...milyen virágboltban? Very Happy
Azért valahogy azt érzem, hogy a következő beruházás egy objektív lesz. Nagyon szeretnék tájkép fotózáshoz egyet. Makróhoz egyelőre jó a gyári, aztán még kialakulnak a szívügyek, hogy mire szeretnék jobban rányúlni.
Tájképekhez a kitobi kiváló, főleg ha nem akarsz éjjel fotózni kézből, nincs értelme drágán venni pl egy 24mm f2.8-at, az igaz, hogy élesebb a képe egy kicsivel, és picit több fényt ereszt be, amúgy makrózni is kiváló, mert sokkal kisebb a közelpont, viszont túl nagy különbség nem lenne nappali tájképeknél, amit ajánlok az olcsóbb és sokkal nagyobb a különbség, egy 50mm f1.8 az ami tényleg olcsó, (olcsóbb nincs is szerintem és egészen más a rajza mint a kitnek) és a fényereje miatt plusz a nagyon kicsi mélységélessége miatt nagyon profi hatású képeket csinál, portrézásra és tárgyfotózásra tökéletes, nekem egy öreg (már főleg csak használtan kapható) canon ef 50mm f1.8 II van, ennek egy alternatívája a yongnuo 50mm f1.8 canonhoz (más vázakhoz is gyárt, szal canon verziót kell keresni) ami újonnan is relative elég olcsó max 20k körül lehet. Makrózáshoz egy close up kit pl nem túl nagy beruházás, pár ezer forint körül van, vagy egy közgyűrűsor ami meg lehet nagyon olcsó vagy nagyon drága de ebbe most speciel nem megyek bele, mert ez így is hosszú lesz Very Happy , a close up kit igazából 4 (vagy 3) darabos szett nagyítókból amit az objektívre lehet felcsavarni a szűrőmenetbe, (a 18-55-nek 58mm a szűrőmenete asszem szal ekkorát kell keresni.) egymással kombinálva vagy külön is akár, a végtelen olyankor nem működik, szal telekonverternek nem használható, de kisebb lesz így a közelpont magyarán közelebb mehetsz vele, olyan +4-ig vállalható a képe szerintem, annál nagyobb dioptria már túlzottan torzít és kézből megtartani sem egyszerű alacsony iso-n, érdemes a kijelzőn live módban használni, mert akkor belenagyíthatsz az élőképbe és pontosabban lehet fókuszálni, erre pl nagyon jó az androidos megoldás nagyobb kijelzőn. A virágboltot mindjárt megnézem neked. Very Happy
De lehet felrakom valahová az apk-t és akkor nem egy vírusos oldalról szeded le.
Kicsit macerás a dolog azért, mert kell ugye az OTG kábel, lehet kapni olyat ami eleve hub-os, ami annyit tesz, hogy több eszközt is lehet rádugni (legtöbbször 4-et, pl penit vagy kártyaolvasót egeret sőt billentyűt is akár és a telefon/tablet elméletileg le is kezeli, nálam eddig minden gond nélkül ment többféle eszközzel is, tabletnél főleg, ott nem tiltanak le semmit otg-n) de a sima otg hub nélkül is jó (ha nincs letiltva alapból a mobilban, mert nem minden mobil szereti, és van ahol a menüben külön kell engedélyezni az otg funkciót, aztán újraindul a teló és működik, vagy nem Very Happy gyártó és típus függő is.) A sima otg most megnéztem 800 forint egy pc-s boltban, nem egy durva beruházás ha mégsem működne. Na szóval ha megvan az otg akkor usb kábel a fényképezőgépbe a másik vége az otg-be az meg a telefonba bedug, ha minden össze van dugva akkor fényképező bekapcs és ha igaz fel is jön egy ablak, hogy mivel akarod használni és fel is kínálja a dslr controller-t ha már telepítve van, az kiválaszt és lehet vele ismerkedni, annyi, hogy valószínű mielőtt rendesen kiismernéd a kényképező kikapcsol az automatikus időzített kikapcsolás miatt ami nem tudom mennyi default-on, ez állítható a gép menüjében, szal ne ijedj meg ha elvész a kapcsolat, ha ez megtörténik akkor kikapcsbekapcs fképező és ha igaz újra látni fogja, ha mégsem akkor ki kell lőni az alkalmazást és a fképezőt is, aztán megint fképező on és újra el fog indulni az alkalmazás automatikusan. Na és most jól megkeresem az alkalmazást neked.
Link:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Update:
A close up.

bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Szer. Aug. 09, 2017 7:58 pm
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:Egyébként,  ha már erről szól a körkérdés, folyamatosan elolvadok, hogy egy ilyen olcsóbb gép is, milyen szépen elmossa a hátteret, kiemel egy-egy finom részletet. Bármennyire is nem tudom még kezelni rendesen a masinát, nagyon élvezem a kisebb sikerélményeket is.
A szenzora kiváló, a többi már a fotóson múlik meg a fényeken, amiket kihagytak belőle azok csak prémium szolgáltatások, (wifi gps és hasonlók, illetve egy nagyon pici különbség van élességben, de nem számottevő a különbség más aps-c gépekkel.) de pl mobillal is lehet vezérelni az 1200D-t csak kell egy OTG kábel a telefonhoz (amit vagy adnak mellé vagy vesz az ember, én kaptam is és vettem is, így van már tartalékom is) és egy dslr controller app ami fizetős ugyan, de a virágboltban megvan ingyen. Very Happy Ennek annyi az előnye, hogy nagyobb a kijelző és így érintőképernyővel is vezérelhető, nagyobb tabletekkel együtt, meg precízen lehet vele fókuszálni, én éjszakai felvételekhez használtam párszor, illetve videós dolgokhoz jó még. Viszont nem minden telefonnal működik, a kínai honor 4c-m pl nem szereti usb kábellel, de wifin nincs gond, ezzel viszont annyi bajom va, hogy a videó funkciókhoz kell kábel, csak a fotós dolgokat engedi ár wifin, de ezt megoldottam annyiva, hogy 7 colos tableten meg működik a dolog, szal annyi a hátrány nekem, hogy telón nincs videóvezérlés, de 7 colon szélesvászonban jobb is a videóvezérlés, mert kitölti a képet és a program is inkább erre a méretre van belőve a különböző hisztogramjaival és segédrácsaival, amit imádok, hogy a 750d-ben pl van dőlés érzékelő, de a gyári program nem támogatja azt csak a 760D-ben, viszont az androidos alkalmazás meg érkézeli, hogy van és szépen be is lehet állítani fokra pontosan vele a horizontot. ^^ Túltoltam (szokásom Very Happy ) de a lényeg, hogy a tükrös gépekben rengeteg lehetőség van, idővel ahogy kitapasztalod majd meglátod. ^^ Addig meg a gépedről nézegess néha teszteket a youtube-on, sokat tud segíteni kezdetben. ^^

Nem gond, megszoktam már Tőled. debil Very Happy Ilyenkor csak úgy zúdul rám az értelmezni való. Very Happy Ez a mobillal való vezérlés megfogott viszont, büszke is vagyok magamra, hogy elsőre vette az agyam a dolgot. Very Happy
A virágbolttal megzavartál...milyen virágboltban? Very Happy
Azért valahogy azt érzem, hogy a következő beruházás egy objektív lesz. Nagyon szeretnék tájkép fotózáshoz egyet. Makróhoz egyelőre jó a gyári, aztán még kialakulnak a szívügyek, hogy mire szeretnék jobban rányúlni.
SamRock
Admin
Admin

on Szer. Aug. 09, 2017 11:21 am
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:Egyébként,  ha már erről szól a körkérdés, folyamatosan elolvadok, hogy egy ilyen olcsóbb gép is, milyen szépen elmossa a hátteret, kiemel egy-egy finom részletet. Bármennyire is nem tudom még kezelni rendesen a masinát, nagyon élvezem a kisebb sikerélményeket is.
A szenzora kiváló, a többi már a fotóson múlik meg a fényeken, amiket kihagytak belőle azok csak prémium szolgáltatások, (wifi gps és hasonlók, illetve egy nagyon pici különbség van élességben, de nem számottevő a különbség más aps-c gépekkel.) de pl mobillal is lehet vezérelni az 1200D-t csak kell egy OTG kábel a telefonhoz (amit vagy adnak mellé vagy vesz az ember, én kaptam is és vettem is, így van már tartalékom is) és egy dslr controller app ami fizetős ugyan, de a virágboltban megvan ingyen. Very Happy Ennek annyi az előnye, hogy nagyobb a kijelző és így érintőképernyővel is vezérelhető, nagyobb tabletekkel együtt, meg precízen lehet vele fókuszálni, én éjszakai felvételekhez használtam párszor, illetve videós dolgokhoz jó még. Viszont nem minden telefonnal működik, a kínai honor 4c-m pl nem szereti usb kábellel, de wifin nincs gond, ezzel viszont annyi bajom va, hogy a videó funkciókhoz kell kábel, csak a fotós dolgokat engedi ár wifin, de ezt megoldottam annyiva, hogy 7 colos tableten meg működik a dolog, szal annyi a hátrány nekem, hogy telón nincs videóvezérlés, de 7 colon szélesvászonban jobb is a videóvezérlés, mert kitölti a képet és a program is inkább erre a méretre van belőve a különböző hisztogramjaival és segédrácsaival, amit imádok, hogy a 750d-ben pl van dőlés érzékelő, de a gyári program nem támogatja azt csak a 760D-ben, viszont az androidos alkalmazás meg érkézeli, hogy van és szépen be is lehet állítani fokra pontosan vele a horizontot. ^^ Túltoltam (szokásom Very Happy ) de a lényeg, hogy a tükrös gépekben rengeteg lehetőség van, idővel ahogy kitapasztalod majd meglátod. ^^ Addig meg a gépedről nézegess néha teszteket a youtube-on, sokat tud segíteni kezdetben. ^^

bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Hétf. Aug. 07, 2017 6:44 pm
Egyébként, ha már erről szól a körkérdés, folyamatosan elolvadok, hogy egy ilyen olcsóbb gép is, milyen szépen elmossa a hátteret, kiemel egy-egy finom részletet. Bármennyire is nem tudom még kezelni rendesen a masinát, nagyon élvezem a kisebb sikerélményeket is.
bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Hétf. Aug. 07, 2017 6:34 pm
Vendég írta:Ennél utólag levettem a színből és kapott egy filtert.

Itt az enyém, ejj, hogy neked is el kellett tűnnöd...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Hát szerintem ezzel egyetértesz majd....alig van különbség, nem? Csaj  debil

Aham. Very Happy Ha nem lettem volna lusta anno, lepocsoltam volna vízzel is, hogy jó hatásvadász legyen. Very Happy

Ilyesmire gondoltál? debil Mindig is inspiráltak a fotóid.... debil ne csapj agyon . Very Happy Coelho idézetet ígérem nem szerkesztek rá. Very Happy
SamRock
Admin
Admin

on Hétf. Aug. 07, 2017 9:54 am
Vendég írta:Ennél utólag levettem a színből és kapott egy filtert.

Itt az enyém, ejj, hogy neked is el kellett tűnnöd...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Hát szerintem ezzel egyetértesz majd....alig van különbség, nem? Csaj  debil

Aham. Very Happy Ha nem lettem volna lusta anno, lepocsoltam volna vízzel is, hogy jó hatásvadász legyen. Very Happy

Ajánlott tartalom

Vissza az elejére