ColdCat
Sikeres bejelentkezés.

Share
Előző téma megtekintéseGo downKövetkező téma megtekintése
Admin
Admin
Admin

Tegyél be egy képet amit te készítettél, cicus.

on Hétf. Május 01, 2017 5:25 am
First topic message reminder :

Twisted Evil

Admin
Admin
Admin

Re: Tegyél be egy képet amit te készítettél, cicus.

on Csüt. Okt. 12, 2017 4:02 pm
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:[You must be registered and logged in to see this image.]
Ez jó, csak arra figyelj, hogy ne legyen levágva a széle, ne lógjon ki semerre, akkor szép ha teljesen a "keretben" van a téma, illetve a legtöbb esetben sokat dob a képen, ha kicsit alacsonyabb szögben fotózik az ember, magyarán szemmagasságban legyen a téma, vagy pl portréknál lehet alacsonyabbról is, az az ún "hősi beállítás", amitől magasabbnak tűnnek és szoborszerűbbnek a fotóalanyok, ezért guggolnak le folyton a fotósok, nem pedig a reggeli edzés része. Very Happy
Köszi a tanácsot, de azért a védelmemben had áruljam el, hogy a kép egy orchidea-kiállításon készült, ami önmagában még nem lenne baj, de elég nehéz egy képet úgy összehozni, hogy még nyolcan lógnak a nyakamban, ketten a seggemben és még lökdösnek is, úgyhogy az ember a végén már örülhet annak is, hogy legalább egy emlékképet tud csinálni.
Repülőnapon voltam így, tartkófesztivál lett a vége, egy rakás dagadt bunkó 8 gyerekkel a nyakában anyázott folyamatosan, hogy semmit sem lát, az első sorból, én meg fotózzam a hátukat. Very Happy Pár direkt előnytelen képet lőttünk is róluk, egy időben poénból direkt viccesen fotóztuk a bunkókat, hogy röhögjünk utólag, a másik dogos fotós sráccal. Very Happy

Admin
Admin

on Csüt. Okt. 12, 2017 3:58 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:Őszi kupac.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Pont most potyog a gesztenye is, haza is hoztam pár darabot őszi témának. Very Happy

Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Szer. Okt. 11, 2017 8:00 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
[You must be registered and logged in to see this link.] írta:[You must be registered and logged in to see this image.]
Ez jó, csak arra figyelj, hogy ne legyen levágva a széle, ne lógjon ki semerre, akkor szép ha teljesen a "keretben" van a téma, illetve a legtöbb esetben sokat dob a képen, ha kicsit alacsonyabb szögben fotózik az ember, magyarán szemmagasságban legyen a téma, vagy pl portréknál lehet alacsonyabbról is, az az ún "hősi beállítás", amitől magasabbnak tűnnek és szoborszerűbbnek a fotóalanyok, ezért guggolnak le folyton a fotósok, nem pedig a reggeli edzés része. Very Happy
Köszi a tanácsot, de azért a védelmemben had áruljam el, hogy a kép egy orchidea-kiállításon készült, ami önmagában még nem lenne baj, de elég nehéz egy képet úgy összehozni, hogy még nyolcan lógnak a nyakamban, ketten a seggemben és még lökdösnek is, úgyhogy az ember a végén már örülhet annak is, hogy legalább egy emlékképet tud csinálni.
bilberry
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Szer. Okt. 11, 2017 5:31 pm
Őszi kupac.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Admin
Admin
Admin

on Szer. Okt. 11, 2017 2:10 pm

Na, jó. Nem én készítettem a képet, hanem kislányom.
Ő festette.
Kitalálom, a következő világvége. Hányat kell még aludni addig ? Írj eggyel többet és akkor azt is átalszom mint az eddigieket.  muhahahaha

Admin
Admin

on Szer. Okt. 11, 2017 2:06 pm

Admin
Admin

on Szer. Okt. 11, 2017 1:59 pm
Ön igazán ügyes ebben Smile
Ezért sem én vagyok a fotós Very Happy csak megörökítek ezt-azt Very Happy
Tegezhetsz. Very Happy Egyébként én is, csak zavarnak a hibák, ezért igyekszem elkerülni, vagy ha az nem megy akkor kijavítani őket. Very Happy Ferde horizontot (btw szépen vízszintben fotóztál, a legtöbben vagy 15 fokkal ferdén tartják, és még csak észre sem veszik, ha megnézel egy túrista fotót, mind ferde torony, tökmindegy, hogy az éppen a szabadságszobor vagy az Eiffel-torony. Very Happy  pedig sokat dob egy tájképen ha nem félig fekve kell nézni ágyból. Smile ) vagy a rossz fehéregyensúlyt (a színek hőmérséklete, hogy pontos legyen vagy pedig mese vagy álomszerű, vagy csak simán szűrreális, a hideg színeknél pl erősen kékek a színek, vagy pedig sárgás színek dominálnak a melegebb fehéregyensúlynál, pl utóbbi a jó tájképekhez, előbbi inkább az esti témákhoz) a zavaró részek kivágása (holt tér, felesleges égbolt amin még csak felhők sincsenek, vagy javíthatatlanul kiégtek, ami ritka, mert azért a highlight csuszka mínuszba húzásával visszatérnek legtöbbször a felhők mintái, vagy pedig a felesleges foreground, magyarán a föld vagy előtér szrűség, pl egy szemetes utca, ha nem direkt a nyomasztó kép a koncepció), ezeket mind meglehet csinálni utólag is gyorsan és egyszerűen, persze jobb azért valamennyire "előre elképzelni" a "keretet", hogy mi legyen a képen és mi az ami már ne, és lehetőleg eleve úgy komponálni. ^^

Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Kedd Okt. 10, 2017 8:17 pm
[You must be registered and logged in to see this image.]
shadows
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Kedd Okt. 10, 2017 8:10 pm
Razglednica
Fórum Ninja
Fórum Ninja

on Kedd Okt. 10, 2017 1:39 pm

Na, jó. Nem én készítettem a képet, hanem kislányom.
Ő festette.
Sponsored content

Előző téma megtekintéseVissza az elejéreKövetkező téma megtekintése